SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 5138340
*
nr 513 8340
Kanna
Pläter, Empirestil, höjd: 20
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 17:54:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 20:04:12
1
300 kr
8/3 20:30:58
2
150 kr
10/3 13:32:43
3
650 kr
10/3 14:52:09
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil kanna karl johan karl johan-stil nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Kanna
nr 513 8340
Kanna
Pläter, Empirestil, höjd: 20
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 20:04:12 | 1 | 300 kr |
8/3 20:30:58 | 2 | 150 kr |
10/3 13:32:43 | 3 | 650 kr |
10/3 14:52:09 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil kanna karl johan karl johan-stil nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41